cz | en
COMPUREG Plzeň s.r.o.

Řídicí a informační systémy pro válcovny pasu

Nejvýznamnější oblastí činnosti firmy je tvorba průmyslových řídicích a informačních systémů pro válcovací tratě. Typickou aplikaci představuje víceúrovňový systém, konfigurovaný podle potřeb zákazníka.

Základní – řídicí – úroveň je tvořena sítí průmyslových počítačů a logických automatů, které ovládají jednotlivé části technologie nebo slouží ke sběru dat. Typickými uzly sítě jsou např. regulátory stavění válců a tloušťky pasu nebo prostředky pro styk s operátory.

Další – informační – úroveň je tvořena databázovým serverem, ve kterém se soustřeďují informace o výrobě, prostojích, alarmech atd. a kde dochází k automatické archivaci technologických dat, a sítí počítačů, které umožňují provozovat aplikace typu klient. Typické aplikace tohoto typu jsou např. operace nad databázemi, vizualizace dat, diagnostika, apod.

Modulární architektura systému umožňuje realizovat pro jednotlivé zákazníky různě složité konfigurace od samostatných regulátorů až po kompletní víceúrovňový systém s návazností na celopodnikovou počítačovou síť.


Zpět na základní stránku Průmyslové systémyposlední aktualizace: 7.12.2015 | návštěv: | © COMPUREG Plzeň, s.r.o. | vytvořil Thritton v roce 2007 | grafická úprava od Z